REKLAMA
Znaleziono 1186 wyników
Qair uruchamia dwie nowe farmy wiatrowe w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Qair uruchamia dwie nowe farmy wiatrowe w Polsce
Qair ogłasza uruchomienie dwóch farm wiatrowych zlokalizowanych w gminach Widuchowa i Stawiszyn, zwiększając tym samym portfel aktywów wiatrowych spółki do 262.5 MW. Nowe elektrownie mogą zasilić około 18 tysięcy gospodarstw domowych, co odpowiada zapotrzebowaniu na energię elektryczną mieszkańców Przemyśla.
Wrocławska KOGENERACJA rozbudowuje sieć ciepłownicząartykuł
Pokaż artykuł
Wrocławska KOGENERACJA rozbudowuje sieć ciepłowniczą
Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA, należący do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE wybudował w 2023 roku 3,3 km nowych sieci i przyłączy. Łączna cieplna moc zamówiona wzrosła o blisko 15 MW.
Powstaje droga ekspresowa S6 – Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej [FILM+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Powstaje droga ekspresowa S6 – Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej [FILM+ZDJĘCIA]
Na Pomorzu trwa budowa drogi ekspresowej S6 między Chwaszczynem a Żukowem, czyli fragmentu Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej (OMT). Nowa trasa, omijająca aglomerację trójmiejską od południa i zachodu, połączy S7 Południową Obwodnicę Gdańska, autostradę A1 i S6 Trasę Kaszubską.
W Poznaniu powstało Regionalne Centrum Kompetencyjne czołgów Abramsartykuł
Pokaż artykuł
W Poznaniu powstało Regionalne Centrum Kompetencyjne czołgów Abrams
Na terenie Wojskowych Zakładów Motoryzacyjnych S.A. w Poznaniu 20 lutego br. uroczyście zainaugurowano działalność Regionalnego Centrum Kompetencyjnego do obsługi czołgów Abrams. To efekt udanej współpracy wchodzących w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej Wojskowych Zakładów Motoryzacyjnych i producenta czołgów amerykańskiego koncernu General Dynamics Land Systems.
Trwa budowa drogi ekspresowej S6 – Obwodnicy Metropolitarnej Trójmiasta [FILMY+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Trwa budowa drogi ekspresowej S6 – Obwodnicy Metropolitarnej Trójmiasta [FILMY+ZDJĘCIA]
Na Pomorzu trwa budowa drogi ekspresowej S6 między Chwaszczynem a Żukowem, czyli fragmentu Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej (OMT). Nowa trasa, omijająca aglomerację trójmiejską od południa i zachodu, połączy S7 Południową Obwodnicę Gdańska, autostradę A1 i S6 Trasę Kaszubską.
Prace przy Sudole Dominikańskim w Krakowie zostały zakończoneartykuł
Pokaż artykuł
Prace przy Sudole Dominikańskim w Krakowie zostały zakończone
Z końcem czerwca wody potoku zostały wprowadzone do komory w rejonie ulicy Miechowity, by następnie popłynąć przez całą długość nowo wybudowanego kanału, czyli 388,65 m (wraz z komorami ok. 400 m). Przebudowa Sudołu Dominikańskiego była jednym z najtrudniejszych zadań inżynieryjnych pierwszego etapu budowy.
Postępują prace na budowie drogi ekspresowej S6 – Obwodnicy Metropolitarnej Trójmiasta [FILMY+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Postępują prace na budowie drogi ekspresowej S6 – Obwodnicy Metropolitarnej Trójmiasta [FILMY+ZDJĘCIA]
Na Pomorzu trwa budowa drogi ekspresowej S6 między Chwaszczynem a Żukowem, czyli fragmentu Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej (OMT). Nowa trasa, omijająca aglomerację trójmiejską od południa i zachodu, połączy S7 Południową Obwodnicę Gdańska, autostradę A1 i S6 Trasę Kaszubską.
Firma z branży elektroniki użytkowej nowym najemcą Hillwood Grodzisk Mazowieckiartykuł
Pokaż artykuł
Firma z branży elektroniki użytkowej nowym najemcą Hillwood Grodzisk Mazowiecki
Firma z branży elektroniki użytkowej nowym najemcą parku Hillwood Grodzisk Mazowiecki pod Warszawą. Polska spółka Megabajt – specjalizująca się we wprowadzaniu i sprzedaży pod własnymi markami szeroko rozumianej elektroniki użytkowej – wynajęła ponad 4 500 metrów kwadratowych w centrum logistycznym Hillwood Grodzisk Mazowiecki powstającym w podwarszawskiej Chlebni.
Szybciej, prościej, taniej. Rząd usprawnia procedury przetargoweartykuł
Pokaż artykuł
Szybciej, prościej, taniej. Rząd usprawnia procedury przetargowe
Jeden certyfikat zamiast wielu dokumentów wystarczy, aby ubiegać się o zamówienie publiczne – to zakłada opracowany przez MRiT projekt ustawy o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych. Nowe przepisy to dla wykonawców oszczędność czasu i obniżenie kosztów udziału w postępowaniu o zamówienie, a dla zamawiającego usprawnienie procedur i wzmocnienie weryfikacji wykonawców. Projekt został we wtorek, 8 kwietnia przyjęty przez Radę Ministrów.
Co dalej z gotowym, nowoczesnym uzdrowiskiem przy granicy z Rosją? artykuł
Pokaż artykuł
Co dalej z gotowym, nowoczesnym uzdrowiskiem przy granicy z Rosją?
Co dalej z gotowym, nowoczesnym uzdrowiskiem wybudowanym w Polsce, przy granicy z Rosją? Pomimo zakończenia prac budowlanych pod koniec 2023 roku, uzdrowisko w Nowej Wsi Iławeckiej (województwo warmińsko-mazurskie) wciąż nie rozpoczęło działalności. Gmina Górowo Iławeckie, która na realizację inwestycji pozyskała środki z funduszy unijnych oraz rządowych, napotyka trudności w znalezieniu operatora. Jednym z głównych czynników zniechęcających potencjalnych inwestorów pozostaje lokalizacja obiektu – bezpośrednie sąsiedztwo granicy z Rosją.
Czwarty najwyższy budynek w Krakowie na sprzedaż. "Okrąglak" z potencjałem na nowe życieartykuł
Pokaż artykuł
Czwarty najwyższy budynek w Krakowie na sprzedaż. "Okrąglak" z potencjałem na nowe życie
Jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków Krakowa – okrągły biurowiec przy ul. Bociana 6 – został wystawiony na sprzedaż za 14,5 mln zł. Obiekt należy do spółki Super Krak i może wkrótce przejść spektakularną metamorfozę. To budynek o charakterystycznej architekturze, który nawiązuje do przemysłowego dziedzictwa tego rejonu miasta. W przeszłości teren ten należał m.in. do Przedsiębiorstwa Montażu i Dostaw Pieców "BIPROPIEC" czy Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dziś budynek przy Bociana 6 oferuje nowoczesne przestrzenie biurowe, zachowując jednocześnie część historycznego kontekstu nawiązującego do swojej bogatej przeszłości.
Rusza budowa Centrum Społeczno-Kulturalnego na Wyspie Sobieszewskiej w Gdańsku [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Rusza budowa Centrum Społeczno-Kulturalnego na Wyspie Sobieszewskiej w Gdańsku [WIZUALIZACJE]
Wyspa Sobieszewska w Gdańsku zyska nowe Centrum Społeczno-Kulturalne, służące integracji i wspólnym rozmowom. Centrum sąsiedzkie wraz z biblioteką powstanie przy ul. Turystycznej i wzmocni lokalną ofertę edukacyjną i kulturalną oraz przyczyni się do rewitalizacji centralnej części Sobieszewa, przywracając estetykę i historyczny charakter tego miejsca. Właśnie podpisano umowę na realizację inwestycji.
Kopalnia Wapienia „Czatkowice” inwestuje ponad 82 mln zł pod Krakowem, dzięki zwolnieniu podatkowemu [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Kopalnia Wapienia „Czatkowice” inwestuje ponad 82 mln zł pod Krakowem, dzięki zwolnieniu podatkowemu [FILM]
Kopalnia Wapienia „Czatkowice” sp. z o.o. realizuje nową inwestycję w swoim zakładzie w Krzeszowicach. Dzięki zwolnieniu podatkowemu od Krakowskiego Parku Technologicznego firma rozbuduje i zmodernizuje zakład, w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
Decyzja wojewody uruchamia kluczową inwestycję dla bezpieczeństwa lotów z Kraków Airportartykuł
Pokaż artykuł
Decyzja wojewody uruchamia kluczową inwestycję dla bezpieczeństwa lotów z Kraków Airport
Wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar wydał decyzję umożliwiającą wymianę urządzenia ILS/DME na lotnisku Kraków Airport. Nowy system, wspomagający lądowanie samolotów przy ograniczonej widzialności, ma rozpocząć działalność operacyjną 1 października tego roku.
W Gliwicach będzie produkowane ciepło ze ścieków oczyszczonychartykuł
Pokaż artykuł
W Gliwicach będzie produkowane ciepło ze ścieków oczyszczonych
Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gliwicach realizuje jeden z najbardziej zaawansowanych projektów transformacji energetycznej w polskim ciepłownictwie – budowę wielkoskalowej pompy ciepła wykorzystującej ciepło ze ścieków oczyszczonych pochodzących z Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Gliwicach. Za realizację kluczowego etapu przedsięwzięcia odpowiadać będzie Grupa KDM, wybrana na integratora inwestycji. Podpisano umowę w tej sprawie.
Nowa inwestycja za 70 mln zł w Opolu: Grupa ECO zastępuje węgiel gazem w nowym układzie kogeneracyjnymartykuł
Pokaż artykuł
Nowa inwestycja za 70 mln zł w Opolu: Grupa ECO zastępuje węgiel gazem w nowym układzie kogeneracyjnym
Grupa Kapitałowa ECO uruchamia drugi układ kogeneracyjny w Opolu. Dzięki wytwarzaniu energii elektrycznej i cieplnej w skojarzeniu przy wykorzystaniu paliwa gazowego zamiast węgla, efekt redukcji energii pierwotnej wyniesie ponad 4,5 tys. ton zaoszczędzonego węgla rocznie. Emisja CO2 będzie mniejsza, w porównaniu z układem oddzielnej produkcji ciepła i energii elektrycznej o ponad 35 tys. ton w skali roku.
[Polska] Budownictwo łapie drugi oddech w oczekiwaniu na środki unijne – eksperci o rynku: mocne wyniki możliwe, ale dopiero w drugiej połowie 2016 r.artykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Budownictwo łapie drugi oddech w oczekiwaniu na środki unijne – eksperci o rynku: mocne wyniki możliwe, ale dopiero w drugiej połowie 2016 r.
Na początku grudnia ubiegłego roku Generalna Dyrekcja Dróg krajowych i Autostrad podpisała umowy na...
MRiT finalizuje prace nad następcą programu Bezpieczny Kredyt 2%artykuł
Pokaż artykuł
MRiT finalizuje prace nad następcą programu Bezpieczny Kredyt 2%
Ministerstwo Rozwoju i Technologii (MRiT) kończy prace nad propozycją nowego programu mieszkaniowego, który będzie następcą bezpiecznego kredytu 2%. Nowy program powinien ruszyć w drugiej połowie 2024 r. Jest na niego zabezpieczone 500 mln zł w projekcie budżetu na 2024 r. Ministerstwo szacuje, że w tym roku z programu może skorzystać ok. 50 tys. osób.
[śląskie] Częstochowa szykuje się do przebudowy DK-1artykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Częstochowa szykuje się do przebudowy DK-1
Z początkiem lipca w Częstochowie ruszą prace budowlane związane z przebudową drogi krajowej nr 1 or...
[Polska] Podsumowanie pierwszego półrocza 2013 rokuartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Podsumowanie pierwszego półrocza 2013 roku
Krzysztof Ziajka, prezes zarządu firmy INKOM S.A.: Pierwsze półrocze na rynku nieruchomości na pewno...
REKLAMA